عایق الاستومری
عایق الاستومری

عایق الاستومری بیشتر از 70 سال است که برای کاربری های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال کارایی و مزایای آن هنوز هم برای عده ای روشن نیست. البته ناگفته نماند که طی این سال ها کیفیت و کارایی بالای این عایق برای ساخت کانال ها و لوله های تجهیزات مکانیکی به اثبات رسیده است. همچنین نباید از کاربرد های عایق الاستومری در صنعت های گوناگون چشم پوشی نمود. جلوگیری از هدر رفت انرژی همواره دغدغه فکری بشر بوده است. پیدا کردن بهترین راه برای صرفه جویی از مصرف انرژی با توجه به ذخایر محدود آن، همواره به عنوان چالش فکری مطرح بوده است. عنوان این مقاله کانال پیش عایق الاستومری و کاربردهای آن در صنعت چه می باشد؟ است. قصد داریم در ادامه اطلاعات مفید بیشتری با شما به اشتراک بگذاریم.

مشخصات های عایق الاستومری

در اینجا به برخی از مشخصات و ویژگی های عایق الاستومری اشاره می کنیم :
 • عایق الاستومری متشکل از سه لایه می باشد که ضخامت آن را ایده ال نموده است. البته دقت نمایید که مواردی از قبیل دمای محیط، محل مورد استفاده، دمای سیال و یا گاز در داخل تجهیزات و یا لوله، رطوبت و نوع لوله نقش مهمتری در انتخاب عایق ایفاء می کنند.
 • با توجه به ویژگی های بارز الاستومری، می توان از آن به منظور عایق کاری لوله ها در صنعت لوله کشی برای سیستم های مکانیکی سرد استفاده نمود.
 • برخورداری از ساختار سلول بسته، میزان نفوذپذیری بسیار کم بخار آب و به عنوان بازدارنده فاز بخار داخلی از دیگر مشخصات عایق الاستومری است. این مشخصات توانسته این عایق را برای محافظت از لوله ها در صنعت ساختمان سازی ایده ال نماید.
[caption id="attachment_3053" align="aligncenter" width="1200"]عایق الاستومری در صنعت کاربرد عایق الاستومری در صنعت[/caption]   در توضیح این مورد باید اضافه کنیم با نشت آب و یا رسیدن رطوبت به لوله ها و عایق، در ساختمان سازی ممکن است به دلیل وجود سلول های باز موجود در عایق ها، تاسیسات کپک زده و یا آسیب ببیند. اما عایق الاستومری از سلول بسته ساخته شده و می تواند از این اتفاق جلوگیری کند.

انواع عایق الاستومری

همان طور که می دانید به کانال های الاستومری که از پیش عایق باشند کانال پیش عایق الاستومری گفته می شود. این نوع کانال های پیش عایق، قبل از اجرا عایق کاری می شوند و به همین دلیل بعد از اجرا و نصب نیازی به عایق کاری مجدد ندارند. انواع عایق های الاستومری در دو نوع لوله ای و ورقه ای در بازار موجود هستند.
 • عایق الاستومری ورقه ای یا رولی: این نوع از عایق ها با توجه به شرایط جوی مختلف و محل مورد نظر می تواند در ضخامت های متفاوتی مورد استفاده قرار بگیرند. ویژگی منحصر به فرد این عایق، اجرای راحت آن در فضای خارجی و داخلی ساختمان می باشد. عایق الاستومری رولی می تواند به عنوان جایگزین پشم شیشه نیز به کار رود.
 • عایق الاستومری لوله ای: این عایق به عنوان عایق های برودتی و حرارتی می تواند از چگالش لوله های آب سرد جلوگیری نماید. به این ترتیب لوله ها یخ نخواهد زد. در سیستم گرمایشی نیز می تواند از کاهش گرما و دما جلوگیری نماید. عایق های الاستومری لوله ای می توانند مانع از زنگ زدگی در لوله های فلزی به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی گردند. با استفاده از این مدل عایق در سیستم های گرمایشی، سرمایشی و تهویه به میزان زیادی صرفه جویی انرژی می گردد.
شما می توانید برای سفارش تولید انواع پیش عایق و کانال نظیر از عایق الاستومری، کانال پلی یورتان، فلکسیبل و ... با کارشناس فروش شرکت الموت تهویه تماس بگیرید. این شرکت تولید کننده و اجرا کننده انواع کانال های پیش عایق در استان اصفهان و فارس می باشد. [caption id="attachment_3052" align="aligncenter" width="1200"]مزایای استفاده از عایق الاستومری استفاده از عایق الاستومری در صنعت[/caption]

کاربرد عایق الاستومری در صنعت

از کاربرد های عایق الاستومری در صنعت می توان به این موضوع اشاره نمود، که این نوع عایق در صنعت های گوناگونی کاربرد دارد. از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود :
 • صنعت پتروشیمی
 • صنعت نفت و گاز
 • صنعت خودروسازی
 • صنعت کشتی سازی و زیردریایی
 • صنعت داروسازی و شیمیایی
 • صنایع غذایی و بهداشتی
با توجه به انواع مختلف عایق الاستومری، کاربریهای مختلفی نیز برای آنها ذکر می شود. در حالت کلی استفاده از کانال پیش عایق الاستومری محدود به صنعت خاصی نیست و همان طور که اشاره کردیم موارد بسیاری می توان برای آن برشمرد. این نوع عایق ها می توانند به عنوان عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی علاوه بر عایق کاری خارجی، برای عایق کاری داخلی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. با توجه به مقاومت بالایی که این کانال می تواند در مقابل اشعه UV، آتش سوزی و محیط های قلیایی و اسیدی داشته باشد، آن را به یک انتخاب ایده ال تبدیل نموده است. از عایق الاستومری می توان در صنایع مختلفی که در بالا اشاره شد برای کاربری های زیر استفاده نمود :
 • در سیستم های تهویه هوای مطبوع
 • کانال های مورد نیاز در محیط های باز و بسته
 • ساخت چیلر
 • کانال های تاسیسات
 • و ...
[caption id="attachment_3051" align="aligncenter" width="1200"]کاربرد عایق الاستومری استفاده از عایق الاستومری در صنایع[/caption]  
همچنین بخوانید : ویژگی های عایق الاستومری چیست؟

عایق الاستومری و مزایای آن

کانال عایق الاستومری را می توان زیرمجموعه عایق الاستومری محسوب نمود و به همین دلیل تقریبا این دو مزایای و کاربرد یکسانی دارند. به همین دلیل در ادامه به مزیت های استفاده از عایق الاستومری تیتر وار اشاره می کنیم:
 • مانع از اصطکاک و ایجاد ساییدگی در ماشین آلات
 • مانع از بروز آتش سوزی و مقاوم در برابر آن
 • عایق حرارتی و جلوگیری از هدر رفت انرژی
 • مانع از انتشار آلاینده های ماشین آلات
 • عایق رطوبتی و مقاوم در برابر بخار آب
 • افزایش ایمنی کار
 • افزایش راندمان تولید
 • نصب و اجرای راحت و کم هزینه
کلام پایانی در این مقاله سعی کردیم تا شما را با کانال پیش عایق الاستومری و مزایای کانال پیش عایق آشنا نماییم و به عمده ترین کاربرد این کانال در صنعت های مختلف اشاره نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به آدرس سایت مراجعه کنید. در این صورت می توانید به اطلاعات تکمیلی در این خصوص و نیز چگونگی و نحوه نصب آن دسترسی داشته باشید. کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند. در صورت تمایل می توانید از کارشناسان ما مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

عایق الاستومری ویژگی
عایق الاستومری ویژگی
ویژگی های عایق الاستومری چیست؟

در بین انواع مختلف عایق های برودتی و حرارتی موجود در بازار به جرات می توان گفت عایق الاستومری بهترین و مناسب...

ادامه مطلب
کانال پلی اورتان تخصصی
کانال پلی اورتان تخصصی
مراحل تولید و نصب کانال های پلی یورتان

کانال پلی اورتان کاربری وسیعی در سازه های تجاری، صنعتی، مسکونی، درمانی، اداری و … دارد. در حقیقت می توان از کانال...

ادامه مطلب
مضرات پشم شیشه و جایگزین آن
مضرات پشم شیشه و جایگزین آن
مضرات پشم شیشه برای انسان و طبیعت

همان طور که اطلاع دارید پشم شیشه به عنوان عایق صوتی، رطوبتی و حرارتی استفاده می گردد که کاربری آن نسبت به...

ادامه مطلب
مزیت های عایق کاری زمین
مزیت های عایق کاری زمین
مزایای عایق کاری زیرزمین

آمارها نشان می دهد که تکمیل زیرزمین شما می تواند بازدهی 70 تا 75 درصدی را در سرمایه اولیه شما ایجاد کند.آیا...

ادامه مطلب
Increasing energy efficiency
Increasing energy efficiency
5 طریق افزایش بازدهی انرژی خانه با عایق کاری

آیا قبض گرمایش ظالمانه ای پرداخت می کنید؟ آیا برای راه اندازی موتورخانه خود از طریق گاز طبیعی یا برق اضافی می...

ادامه مطلب
Insulation of the house
Insulation of the house
چه قسمت هایی از ساختمان باید عایق کاری شوند

افزودن عایق مناسب برای یک خانه جدید یا موجود ضروری است. یک خانه بسته به فصل به عایق برای جلوگیری ورود یا...

ادامه مطلب
insulate pipes
insulate pipes
آموزش نحوه عایق بندی لوله ها

در این مقاله قصد داریم تا نحوه عایق بندی لوله ها را به شما آموزش دهیم. عایق بندی لوله های آب در...

ادامه مطلب
جلوگیری از یخ زدن و ترکیدن لوله های آب
جلوگیری از یخ زدن و ترکیدن لوله های آب
جلوگیری از یخ زدن لوله های آب ونحوه ی ذوب کردن آنها

لوله های آب یخ زده در هوای بسیار سرد زمستانی یک خطر جدی هستند. هنگامی که آب در یک لوله یخ می...

ادامه مطلب
برند کینگز پن
برند پال داکت
برند کول داکت
برند کی فلکس
برند سوپر فلکس